Šestý smysl marketingu
CZ | EN

Veletrhy, kongresy

Veletrhy, kongresy

Z každého veletrhu si návštěvníci odnášejí desítky letáků, na které se pravděpodobně již nikdy nepodívají. Pokud si však návštěvník odnese Vaše reklamní sdělení, katalog, nebo kontaktní údaje v mobilním telefonu, je daleko pravděpodobnější, že se k těmto materiálům v budoucnu vrátí.

Cest jak toho dosáhnout je několik, ale nejefektivnější je použít jejich kombinaci. Pro použití na akcích tohoto typu doporučujeme zvolit Bluetooth, WiFi a NFC marketing.

Bluetooth marketing

Není totiž nic jednoduššího, než pomocí Bluetooth marketingu odesílat reklamní sdělení ve formě vizitky, která se uloží přímo do adresáře v mobilním telefonu příjemce, nebo katalogu Vašich služeb, čí poukazu na slevu.

Je důležité, aby návštěvníci věděli, že takto mohou nějaký obsah získat. Pokud bude kampaň dobře označena a každý kolemjdoucí zaregistruje výzvu k zapnutí Bluetooth na svém mobilním telefonu, je úspěch kampaně zaručen.

WiFi marketing

Stejně jako kdekoli jinde, i zde chtějí mít návštěvníci možnost připojit se k internetu. WiFi marketing je tedy tou pravou volbou. Připojení k internetu je vhodné podmínit například přihlášením do newsletteru, přidáním „Like“ Vaší stránce na sociální síti, nebo návštěvou Vašich internetových stránek. Pro návštěvníky je to jen malé zlo, které za připojení k internetu stojí a vy tak získáte nepřeberné množství kontaktů pro oslovení s Vaší nabídkou.

V případě konferencí je skvělá služba, když přednášející vyzve posluchače ke sledování aktuálních slidů a stažení celé přednášky do notebooků a tabletů prostřednictvím připojení WiFi. Posluchači si většinou spolu s přednáškou stáhnou i Vaší vizitku, prosurfují Vaše firemní stránky a k Vaší přednášce se později vrátí s větší pravděpodobností, než v případě papírové nebo elektronické formy na CD. A pro přednášejícího se jedná o zdaleka nejjednodušší způsob sebeprezentace.

NFC, QR code marketing

I zde je možné použít NFC, nebo QR code marketing, například pro poskytnutí Vašich kontaktních údajů zákazníkům, kteří přímo navštíví Váš stánek. Udělejte Váš stánek interaktivním a odlište se od ostatních!