Šestý smysl marketingu
CZ | EN

Marketingové nástroje

Co je to proximity marketing?

Proximity marketing je lokalizovaná distribuce marketingových sdělení probíhající prostřednictvím technologií pro bezdrátovou komunikaci.

Jedná se o revoluční způsob, jak dostat Vaše sdělení přímo do mobilních telefonů Vašich potencionálních zákazníků. Jednotlivé systémy se dělí podle technologie, kterou používají pro přenos sdělení.

Bluetooth systémy

Nejrozšířenější jsou systémy používající k přenosu technologii Bluetooth. K provozu systému je potřeba Bluetooth marketingová jednotka, která automaticky vyhledává mobilní zařízení, která mají technologii Bluetooth aktivní a nalézají se v dosahu jednotky. Jakmile je zařízení detekováno, odešle se mu nabídka ke stažení daného marketingového obsahu.

WiFi systémy

Systémy používající technologii WiFi se hodí všude tam, kde se návštěvníci chtějí připojit k internetu. Po připojení je uživateli nejprve zobrazen marketingový obsah ve formě videa, banneru, přihlášení odběru newsletteru, nebo přesměrování na určitou webovou stránku. Až poté, co uživatel zhlédne dané sdělení je mu umožněno připojit se k internetu.

NFC systémy

Marketing pomocí technologie NFC je nejvariabilnější složkou palety proximity marketingu. Funguje pomocí energeticky nezávislých NFC čipů, takzvaný NFC tagů, do kterých je nahráno příslušné marketingové sdělení, nebo odkaz na něj. Tagy je možné umístit v podstatě kdekoli a zakomponovat je tak do konkrétní marketingové koncepce. Mohou být součástí jídelního lístku, jakéhokoli plakátu, nebo vizitky.