Šestý smysl marketingu
CZ | EN

Doprava

Doprava

V dopravě je vhodné použít kompletní paletu proximity marketingových technologií. Tedy WiFi, Bluetooth i NFC marketing a QR kódy.

Wifi marketing

Čím dál tím více cestujících volá po možnosti bezdrátového připojení k internetu v průběhu jejich cesty. Použitím WiFi marketingu tak nejenom splníte přání cestujících, ale také dostanete možnost na ně působit pomocí Vašeho marketingového sdělení. Přístup k internetu budete moci podmínit shlédnutím automatické první stránky nebo akcí jako je přihlášení do newsletteru. Cestujícím tak poskytnete informaci například o novinkách v dopravě nebo dopravních omezeních. Prostřednictvím registrace v newsletteru na ně zase získáte osobní komunikační kanál a informace jim můžete poskytovat real-time.

WiFi signálem přitom můžete pokrýt jak dopravní prostředky, tak třeba jen zastávky a zpříjemnit cestujícím čas trávený čekáním.

Bluetooth marketing

Není nic jednoduššího, než do Vašich dopravních prostředků a na zastávky umístit Bluetooth marketingovou jednotku, která bude cestujícím odesílat Vaše reklamní sdělení přímo do jejich telefonů. Vznikne tím pro Vás nový reklamní prostor, který budete moci také pronajímat třetím stranám.

Vždy pamatujte na to, že čím víc je taková kampaň vidět, tím lépe funguje. Do dopravních prostředků a na zastávky se skvěle hodí polepy stěn a podlah informující cestující o tom, že se nacházejí v Bluetooth zóně.

NFC a QR code marketing

Nejsou všechny Vaše zastávky vybaveny obrazovkami digital signage informujícími o přesném času příjezdu? Lze to řešit jednodušeji a hlavně levněji – stačí na zastávku viditelně umístit NFC tag a QR kód obsahující odkaz na vaší webovou stránku, na které budou aktualizované časy příjezdů k nahlédnutí. Nebo byste raději poskytovali reklamní sdělení? Nic není problém, díky naší webové správě můžete poskytovaný obsah měnit kdykoliv se Vám zachce.