Šestý smysl marketingu
CZ | EN

Apple získal patent na alternativu k NFC technologii

Příští iPhone již může mít vlastní verzi této technologie.

Další verze iPhone by mohla být vybavena NFC technologií nebo něčím velmi podobným a to díky patentu, který byl Apple udělen koncem minulého měsíce. Ve Spojených státech byl společnosti udělen patent na „techniques for triggering a process within a portable electronic device that identifies itself for purposes of establishing communications with another device that is in proximity“. Jinými slovy, můžeme říci, že tato technologie by umožnila uživatelům iOS zařízení bezdrátově přenášet věci jako jsou kontakty a multimediální soubory s podobnými zařízeními v okolí. Tento patent by také umožnil provádění bezpečných plateb na NFC terminálech.

Telefony vybavené operačním systém Android jsou schopné placení za zboží a využívání nejrůznějších věrnostních karet pouze za přítomnosti Google Wallet aplikace. Samsung dokonce využil NFC v reklamě jako způsob, jak ukázat že Galaxy S3 je technologicky vyspělejší než iPhone 5.

Nyní se zdá, že Apple vše dohání za použití svých vlastních metod. Ještě však minulý měsíc, Phil Schiller viceprezident celosvětového marketingu Apple tvrdil, že NFC neřeší žádný z dnešních problémů a je více méně nepotřebná. Místo toho představil Passbook jako alternativu, která však neumožňuje placení na NFC terminálech. Měl pravdu, když tvrdil, že NFC není pro Apple budoucností, jelikož společnost by podle všeho měla brzy přijít s vlastní alternativou pro NFC technologii.

Apple již v minulosti ukázal jasně své stanovisko k nejrůznějším technologiím. Například alternativou k USB micro, kdy představil Lighting cable, nebo rozvoj svého DisplayPort mini místo standardu HDMI a HDMI mini, zavedením FireWire sběrnice se snaží zbavit závislosti na USB.

Tento patent pro alternativní technologii k NFC je dále spojen s biometrickou technologií rozpoznávání očí, obličeje nebo otisku prstů uživatelů iOS zařízení. Jsme zvědaví, jak bude technologie ve finále fungovat a především, jaké bude její využití v marketingu.

Všechny tyto patenty si musejí ovšem počkat na nový hardware, pravděpodobně tedy na iPhone 6 a iPad 4.

Sdílejte a pozorujte reakce na článek.